💶 $100 млн для ВПО: Україна отримала другий транш від БРРЄ на житло, медицину та освіту

4efbe4919c22460bd356d9b4f9c8936e

Україна успішно залучила додаткові фінансові ресурси від міжнародних партнерів для підтримки громадян, які постраждали від війни. Сьогодні, 25 листопада, Міністерство фінансів України підтвердило надходження до загального фонду державного бюджету другого траншу від Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ). Сума траншу становить $100 мільйонів євро. 

Повне фінансування проєкту у 2025 році

Надходження цих коштів ознаменувало повне залучення фінансування, передбаченого проєктом “Підтримка внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні” на поточний рік.

“Таким чином, у 2025 році Україна повністю залучила всі $200 млн євро, передбачені цим проєктом,” — ідеться у повідомленні Мінфіну.

Цільове використання коштів

Проєкт має на меті не лише надання матеріальної допомоги, але й підтримку соціальної адаптації людей, змушених покинути свої домівки.

Виділені $100 мільйонів євро забезпечать безперервне фінансування життєво важливих соціальних виплат, зокрема покриття витрат на:

  • Житло (компенсації та оренда).

  • Харчування та базові потреби.

  • Медичну допомогу та лікування.

  • Освіту дітей ВПО.

Мінфін підкреслює, що допомога сприяє адаптації внутрішньо переміщених осіб у нових громадах, гарантує їм доступ до необхідних послуг, а також зміцнює місцеву економіку та зменшує соціальну напругу.

Співпраця з БРРЄ

Загальний обсяг фінансової підтримки, залученої Україною від Банку розвитку Ради Європи за два роки співпраці, становить майже $430 мільйонів євро. Ці ресурси спрямовувалися на реалізацію соціальних проєктів у ключових сферах: охорона здоров’я, забезпечення житлом постраждалих громадян та пряма підтримка ВПО.

Раніше повідомлялося, як отримати житло ВПО та мешканцям прифронтових регіонів.

Поділитися

Читайте також

No widgets found. Go to Widget page and add the widget in Offcanvas Sidebar Widget Area.