Життя – це гра, і люди у ній – актори. Театральний тиждень для митців і глядачів – VI відкритий фестиваль альтернативного українського театру «Золота Хортиця-2017» стартував 23 вересня. На пл. Маяковського, яка мала історичну назву «Площа Театральна», актори театру-лабораторії «VIE» уперше в Запоріжжі показали вуличний спектакль.

 
Поделиться

«Театр – це коли ти йдеш на висоті по канату».

Аль Пачіно

Життя – це гра, і люди у ній – актори. Театральний тиждень для митців і глядачів – VI відкритий фестиваль альтернативного українського театру «Золота Хортиця-2017» стартував 23 вересня. На пл. Маяковського, яка мала історичну назву «Площа Театральна», актори театру-лабораторії «VIE» уперше в Запоріжжі показали вуличний спектакль.

У сучасному фестивалі, який проходить за кошти міського бюджету (у цьому році – 200 тис. грн) взяли участь десять відомих театрів з великих міст України. На площі Маяковського зібралися сотні глядачів, жваво і яскраво відлунав спектакль «Кольоровий сон. Птаха» (режисер – Андрій Романов) у новому форматі, за участю акторів-колег, учасників Запорізького муніципального театру танцю та ансамблю спортивного танцю театру «VIE».

Андрій звертається до нових форм і називає нову роботу першою ластівкою. «Якщо за кордоном вуличний театр – звичне явище, то нашим акторам ще треба вчитися, – говорить він. – На фестивалі дитячі і дорослі колективи продемонструють свою майстерність – пластику, рух, сценічне слово. Це ніби наочна історія «театрального плаката» Запоріжжя. У 2018 році, на прикладі Львова,хочемо створити вуличний фестиваль і в нашому місті».

Актор Олександр Кокарев грає негативного персонажа у виставі, тому що вважає, що глядачів легше розсмішити, чим спонукати до роздумів над життям. Олександр, родом із Донецької області, у нашому місті живе і працює протягом трьох років, а у театрах грає більше шести років.

«Спектакль про те, що наше життя не може бути чорно-білим. Антигерой – картонна людина хоче зробити усіх однаковими, і тільки Синій птах, що живе у кожному із нас, допоможе світу залишитися кольоровим. Бо ніхто не може нав’язувати іншій людины свої думки!» – вважає наш співрозмовник.

На острові Хортиця глядачі, розуміючи потреби нового мистецтва, стали свідками різноманітності сценічних тем та жанрів. Своїми очима побачили реальність втілення фантазій режисерів – від філософії до акробатики, що шукали етноджерела і зв’язок із Лесем Курбасом – найвидатнішим українським режисером першоїт ретини ХХ ст.

Корисним для багатьох виявився майстер-клас заслуженого діяча мистецтв України, доцентаХарківської державної академії культури Ігоря Бориса «Сучасні тенденції розвитку вітчизняного та світового театру». Він вважає, що цей рік стане знаковим для театральної України, бо проходить під ім’ям Леся Курбаса: спільнота згадує альтернативне мистецтво. Саме сто років назад в нашій державі був створений перший альтернативний «Молодий театр», а згодом, силами театрального реформатора, – «Березіль». Це славетне ім’я єднає Україну!

Усе наше життя – гра? Дізнатися про це можна 30 вересня, о 19.00, на презентації нового спектаклю «Сатирикон» (за мотивами творів великого драматурга Аркадія Аверченка), що пройде на Хортиці, у приміщенні театру «VIE». Бо альтернатива – синтез різних видів театрального мистецтва – це ніби живий вогонь! Пориньте і ви у чудовий світ мистецтва!

Валентина ПЕТРАШ, фото автора 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться