Морські пляжі майже повністю забиті відпочивальниками. Після всім нам відомих подій, Одещина та узбережжя Азовського моря стали найпопулярнішими українськими курортами.


Поделиться

Морські пляжі майже повністю забиті відпочивальниками. Після всім нам відомих подій, Одещина та узбережжя Азовського моря стали найпопулярнішими українськими курортами.

Однак є чудова альтернатива відпустці на морському узбережжі – унікальні термальні джерела в Карпатах, де можна чудово відпочити та оздоровитися.

На території курорту в Берегово розташовано багато джерел і басейнів з термальними водами, купатися в яких можна як влітку, так і взимку. Закарпатська сірководнева термальна вода – надзвичайно цілюща. Вона багата на залізо, натрій, калій, йод і фтор. Таке поєднання елементів є лише в чотирьох куточках світу: Ісландії, Новій Зеландії, на Курильських островах і в українському Берегово.

У селі Косині Берегівського району розташований оздоровчо-рекреаційний комплекс. Тутешні термальні джерела за складом є унікальними не тільки в Україні, а й у всій Європі.

За хімічним складом вона хлоридно-натрієва середньої мінералізації. Вода в купальні має жовто-коричневий колір, її температура 60–80 градусів. Вважається корисною для лікування захворювань опорно-рухового апарату, наслідків травм кісток і м’язів, серцево-судинних, нервових і шкірних захворювань, а також є ефективною у виведенні солі з нирок.

У селі Велятині Хустського району розташований профілакторій «Теплі води». Його термальні джерела в першу чергу привертають увагу підвищеним вмістом брому і йоду. Вода надходить зі свердловини глибиною понад кілометр, при температурі 40 градусів. Перед використанням її охолоджують до комфортної для тіла температури.

На поверхні з води активно виділяється вуглекислий газ. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної і нервової системи.

Мукачівський район багатий на сульфідні термальні води – азотно-метанові, крем’янисті та хлоридно-натрієві. У лікувально-оздоровчому комплексі «Латориця» є відкритий басейн із термальною водою, яка безпосередньо поступає з джерела. Її рекомендують для лікування захворювань шкіри та серцево-судинної системи.

Бути у Мукачево і не оглянути цікаві визначні пам’ятки містечка просто неможливо, адже їх тут чимало. Розпочати свою екскурсію радимо з знайомства із перлиною закарпатської фортифікаційної архітектури замком «Паланок». Місто і його околиці відомі своїми монастирями. Це Мукачівський жіночий православний монастир, в якому зібрано багато книг у бібліотеці, Домбокський жіночий і Ракошинський чоловічий православні монастирі.

Для охочих посмакувати закарпатським вином радимо відвідати дегустаційний підвал «Кельтський двір під Ловачкою», довжина якого 45 метрів. Він розташований у підніжжі гори Ловачка, що височіє над Мукачевим. Цікаво, що на схилах цієї гори виноград вирощували ще із XIV століття, тут навіть збереглися старі кам’яні тераси. Приємного вам відпочинку!

Підготовила Ніна ВОРОПАЄВА

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Вікно у світ