Міністерство охорони здоров’я України розробило пам’ятку, що стане в нагоді громадянам при підписанні декларацій з сімейним лікарем (терапевтом або педіатром).

Поделиться

Міністерство охорони здоров’я України розробило пам’ятку, що стане в нагоді громадянам при підписанні декларацій з сімейним лікарем (терапевтом або педіатром).

Отже, для початку слід знайти заклад і лікаря, які особисто вам подобаються й викликають довіру. Це можна зробити за допомогою інформації з Інтернету чи безпосередньо в медичному закладі, порадитись з близькими людьми або знайомими. Перш ніж радіти тому, що ви визначились, дізнайтесь, чи вже підписують декларації у вибраному закладі: побачите наліпку «Тут можна обрати свого лікаря» (про неї ми говорили в минулому номері газети – прим. авт.), можете сміливо йти за документами і повертатись для укладання угоди. В іншому ж випадку доведеться ще трохи зачекати.

Припустимо, вам пощастило – обраний заклад повністю готовий розпочати кампанію. Тоді знадобиться паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, номер якого потім ви зазначатимете в документі. Для підписання декларації на обслуговування дитини до 14 років візьміть свідоцтво про її народження. Користуєтесь окулярами для читання? Прихопіть і їх –  згодом теж знадобляться.

Із цим переліком звертайтеся до реєстратури медичного закладу, повідомивши про бажання підписати декларацію. Уповноважена особа – працівник реєстратури, медсестра або лікар – занесе ваші дані до електронної системи. Після цього на мобільний надійде повідомлення з кодом (ви ж взяли телефон?), який слід назвати медпрацівнику.

Далі вам дадуть роздруковану декларацію з даними, що слід ретельно перевірити. Помітили помилки – разом з медпрацівником внесіть зміни в системі, співвіднесіть оновлену роздруківку з оригіналами. Поправлений документ підпишіть у двох екземплярах, один з яких ви заберете з собою, а інший залишиться у закладі. Уповноважена особа підтвердить вашу декларацію електронним підписом і відправить до єдиної бази.

От і все, можете себе привітати: з цього моменту ви є в електронній системі охорони здоров’я, а Національна служба здоров’я України гарантує спрямування коштів до вашого закладу і вашому лікарю вже з липня цього року.

До речі

Що стосується звернення жительки Комунарського району, про яке йшлося минулого тижня (нагадаємо: в поліклініці 8 Березня, нині – Запорізький Центр первинної медико-санітарної допомоги №6, їй повідомили, що самостійно обирати сімейного лікаря ніхто не буде, а всі автоматично підуть до свого дільничного), редакція отримала відповідь Департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради за підписом його директора Вікторії Ушакової. У листі зазначено, що «на момент звернення заявниці до сімейного лікаря кампанія з підписання декларації про вибір лікаря ще не почалася та були відсутні затверджені форми декларації про вибір лікаря та порядок їх укладання».

Тож, іншими словами, медики наполягають на непорозумінні. Проте рекомендують нашій читачці у разі виникнення додаткових питань «звернутися до заступника головного лікаря з медичного обслуговування комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги №6 Рулевої Людмили Володимирівни особисто». Також у листі за підписом пані Ушакової зазначено, що пацієнт, права якого порушені, має змогу вирішити питання згідно з чинним законодавством, тобто через суд.

І наостанок. До телефонів, зазначених знову-таки у минулому номері газети, додамо ще один: урядова «гаряча лінія» з питань вибору сімейного лікаря – 15-45.

Галина Дирявська

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться
РубрикиЗдоровье

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

47 − 40 =