Зараз молодь не може уявити свого життя без результатів науково-технічних революцій, але є те, що проходить червоною ниткою через усю історію людства: музика, література, живопис, – мистецтво у будь-яких проявах.

Поделиться

Зараз молодь не може уявити свого життя без результатів науково-технічних революцій, але є те, що проходить червоною ниткою через усю історію людства: музика, література, живопис, – мистецтво у будь-яких проявах.

Старше покоління часто дивується, що читають або слухають підлітки та молодь, але кожне покоління приносить із собою нові стилі та тенденції. І народжені у дев’яностих та двотисячних не стали винятком. В наш час на піку популярності в різноманітних рейтингах знаходиться поп-музика, проте все більшого попиту набуває хіп-хоп, стаючи наймасовішим музичним напрямом.

Особливу увагу варто звернути на білоруський гурт «ЛСП». Ще задовго до аншлагових турів, до загальнонаціональних хітів стало зрозуміло, що своєю появою гурт «ЛСП» створив на реп-сцені нову нішу. Нішу веселих і трохи безглуздих пісень, герой яких, прикидаючись простаком, викриває кошмари дорослішання і говорить простими словами важливі речі.

В неділю, 19 листопада, концерт «ЛСП» відбувся в Дніпрі. Ще за дві години до його початку велика кількість молодих людей створила довжелезну чергу, потім наплив людей тільки збільшувався. Всі були у захоплюючому передчутті й гарному настрої, незважаючи на те, що йшов дощ, а організатори навіть не могли почати вчасно запускати людей.

Проте всі очікування згодом себе виправдали, коли на сцені з’явився соліст гурту «ЛСП» – Олег Савченко. Той настрій, яким він відразу ж зарядив публіку, створив й подальшу атмосферу вечора. На концерті були виконані такі хіти, як «ОК», «Синее», «Тело», «Безумие» і, звичайно, «Монетка», яка зібрала найбільше переглядів за всю історію існування «ЛСП», вийшовши у травні цього року і перетнувши межу в 20 млн переглядів. Кожну пісню публіка співала разом із гуртом, проте саме «Монетку» перший раз зал співав без музичного супроводу. Також були виконані й більш давні хіти, як «Мне скучно жить» і «Безумие», що стало приємним подарунком для відданих фанів.

Олег Савченко – репер, співак, автор текстів, музикант із Мінська, також відомий під сценічним псевдонімом «ЛСП». Ще з 2007 року він записує свої пісні, а вже в 2009 випускає спільний з Deech і Maxie Flow міні-альбом «Без апелляций». У 2012 році відбувся реліз треку «Номера», з якого і почалась тісна співпраця ЛСП з музичним продюсером Ромою Англічанином (Роман Сащеко), який в подальшому займався створенням саме того неповторного звучання, що так сподобалось людям і набуло великої популярності серед масової аудиторії. В той період «ЛСП» припиняє бути сольним проектом і переростає в музичний гурт.

А вже на початку цього жовтня було опубліковано відеокліп на пісню «Тело», що є своєрідним прощанням з Романом Сащеко, який не так давно пішов з життя. Це стало великою втратою не тільки для команди гурту «ЛСП» та його прихильників, а й для вітчизняного музичного простору загалом, адже Роман був неймовірно талановитим музикантом і співпрацював з багатьма відомими артистами.

Усі треки «ЛСП» є наповненими до країв сенсом, в деяких акцент робиться  на гіперболізації трагізму сучасного життя молодих людей, а в деяких, навпаки висміюються певні аспекти та спосіб життя нашого покоління. Проте сказати, що пісні гурту є актуальними лише для молоді, важко, оскільки різноплановість та неоднозначність їх сенсів дає можливість кожному знайти поміж рядків себе.

Наразі «ЛСП» продовжує тур з презентацією альбому Tragic City містами України, найближчим часом він також відвідає деякі європейські столиці. 

Альона САГУРА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться