У прийдешні вихідні у Приморську (Запорізька область) відбудеться унікальний всеукраїнський фестиваль національних спільнот «Ми – українські – We are Ukrainian», який після шестирічної перерви відроджується у зовсім новому форматі.

Про підготовку та новації його проведення повідомили директор Департаменту культури туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко та голова Асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані.

– Варто одразу наголосити, що на території Запорізької області проживає більше 130 національностей, етносів, народів. Саме представники національно-культурних товариств і є ініціаторами проведення подібних заходів. Фестиваль «Ми – українські – We are Ukrainian» увібрав у себе найяскравіші творчі досягнення різних націй. Вважаю, він стане важливим іміджевим заходом для області, об’єднає національні спільноти всієї України, а в перспективі вийде на міжнародний рівень. Розумієте, наскільки важливо, що саме національні меншини підтримують єдність української мови і паралельно хочуть продемонструвати власні національні особливості, – зазначив Владислав Мороко.

Посадовець повідомив, що 8-9 вересня концертні майданчики Приморська будуть приймати талановитих гостей з усієї України. Цей фестиваль проводиться в новому форматі, але головна ідея залишилась така ж: «За міжнаціональну злагоду та порозуміння». Цього року кількість учасників фестивалю складатиме понад 450 чоловік. На сценах міста будуть представлені 40 художніх колективів національних меншин з різних жанрів та напрямків народної творчості (вокального, хореографічного, музичного) із Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Херсонської, Донецької, Київської, Одеської та Рівненської областей. Серед них, наприклад, фольклорний албанський ансамбль «Ружо аверди» з Приазовського району, молодіжна грецька вокальна група «Перістер’я» з Донеччини, польський ансамбль пісні і танцю «Поляни з – над Дніпра» з Київщини і багато інших чудових колективів.

– У програмі фестивалю безліч родзинок. Приміром, розпочнеться фестиваль урочистою ходою учасників у національних костюмах та з прапорами до центральної площі міста Приморськ. На захід ми запросили кавер-групу «S.V.I.I.M» Мелітопольського училища культури, планується засідання «круглого столу» на тему «Українська мова для національно-культурних спільнот». Крім цього, буде працювати «Багатонаціональне містечко», де майстрині представлять національні кулінарні шедеври, відбудеться виставка робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва та майстер-класи вокальних, хореографічних творчих колективів національних спільнот, – повідомив Владислав Мороко.

– Проведення цього фестивалю довгий час було традицією для представників національно-культурних товариств, але у зв’язку з війною організатори були вимушені відмовитися від проведення фестивалю. Завдяки спільним зусиллям обласної влади, місцевої влади Приморська та небайдужих представників товариств  цього року відбудеться ХХ ювілейний фестиваль «Ми – українські – We are Ukrainian» у новому форматі, – підкреслив Науфаль Хамдані.

Довідково

Історія фестивалю «Ми – українські – We are Ukrainian» почалася ще у 1998 році, коли з метою відродження, розвитку та духовного єднання української національної культури та культур інших національностей, які проживають на території України, у працівників відділу культури міста Приморськ виникла ідея провести фестиваль різних культур. Уже в 2000 році фестиваль стає всеукраїнським, адже презентувати себе з’їхалися представники 18 національних спільнот України. Останній раз фестиваль відбувся у 2012 році під девізом «За міжнаціональну злагоду та порозуміння! 150 років переселення болгар на землі Таврії».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться