Нещодавно в Україні на офіційному рівні затвердили поняття «національний вид спорту». До списку увійшли спас, бойовий гопак, хортинг, боротьба на поясах. Що зміниться у цій сфері у зв’язку з визнанням на державному рівні розповів віце-президент Всеукраїнської федерації «Спас» Геннадій Поляков.

Поделиться

Нещодавно в Україні на офіційному рівні затвердили поняття «національний вид спорту». До списку увійшли спас, бойовий гопак, хортинг, боротьба на поясах. Що зміниться у цій сфері у зв’язку з визнанням на державному рівні розповів віце-президент Всеукраїнської федерації «Спас» Геннадій Поляков.

– Козацьким традиційним бойовим мистецтвом Спас, згідно з переказами, володіли пластуни, – говорить Геннадій. – Це короткочасний бій на знищення. Елементи Спасу прості для вивчення та дуже дієві у застосуванні. Це бойове мистецтво, якщо є бажання, може опанувати будь-хто. Спас – це комплекс, який дозволяє людині виживати в умовах поєдинку. На сьогодні цей вид спорту повноцінно розвивається у понад 10 областях України. Бойове мистецтво «Спас» має кілька напрямків. По-перше, це український рукопаш, офіційно визнаний вид спорту, заснований на традиціях. По-друге, бойовий Спас – мистецтво бою, яке залишилося нам від пращурів. Фольклорно-мистецький напрямок – проведення фестивалів, культурних заходів, показових виступів з елементами бойового мистецтва. Також є оздоровчий, науковий та духовний напрямки.
Тренування проводяться залежно від мети та завдань. Для дошкільнят готуються дуже веселі та яскраві тренування. Вони на 100% побудовані на козацьких іграх та розвагах. Для тих, хто займається рукопашем спас, заняття проходять в системі спортивного тренування. Фольклорно-мистецькі виступи готуються під музику. Всі тренування різноманітні та не схожі одне на одне. На сьогодні федерація «Спас» організовує низку дитячих таборів з метою виховання патріотів. У таборах діти проходять вишколи з бойового мистецтва Спас. Вони вивчають історію, традиції, звичаї, українські пісні. За час перебування у таборі підлітки стають самостійними та мужніми, формується їхній світогляд. Не можу сказати, що за час дій на сході України охочих займатися спасом стало більше, але люди стали більш свідомо ставитися до нашої справи і всього українського. Треба розуміти, що в оточенні великої кількості східних та західних бойових мистецтв, у нас є свої надбання, які дають можливість дитині реалізувати себе у повному обсязі.

Ще одне унікальне явище, яке спасівці відроджують в Україні, – це бої «лава-на-лаву». Слов’янська традиція кулачних боїв – єдина в світі, що направлена на виховання колективного бійця. Цей вид бою не можна порівняти з жодним бойовим мистецтвом чи технікою, адже він дає можливість навчити людину працювати в колективі. До речі, наразі йде процес визнання боїв «лава-на-лаву» видом спорту, проводяться регулярні турніри.

Одним словом, ухвалений закон про національні види спорту дуже важливий, бо в Україні є великий пласт національної фізичної культури, який досі не був офіційно визнаний. Україна була однією з тих країн, яка не мала національного виду спорту, у той час, як більшість країн пишаються своїми видами спорту та намагаються ввести їх в олімпійську програму.

Цей закон  дає  визнання та право пишатися нашими видами спорту!

АЛЬОНА ДУТЧАК

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста