Наприкінці вересня в Запоріжжі пройшов концерт на підтримку воїнів АТО, ініційований артистом Анатолієм Сердюком. Минулого тижня придбані на зібрані кошти обмундирування та амуніція були передані 55-й артилерійській бригаді, пiдрозділу Національної гвардії та Бердянському прикордонному загону.

Поделиться

Наприкінці вересня в Запоріжжі пройшов концерт на підтримку воїнів АТО, ініційований артистом Анатолієм Сердюком. Минулого тижня придбані на зібрані кошти обмундирування та амуніція були передані 55-й артилерійській бригаді, пiдрозділу Національної гвардії та Бердянському прикордонному загону.

– Навесні я зібрав агітбригаду, ми їздили піднімати бойовий дух у військових частинах, на блокпостах і полігонах, – розповів «Запорiжжю Вечiрньому» Анатолій Сердюк. – Згодом стало зрозумiло, що у солдатів бойовий дух є, але не вистачає елементарних речей – обмундирування, амуніції. Спільно з обласною радою ветеранів прикордонних військ вирішили провести концерт «Підтримай військо України!», зібрати кошти, придбати необхідне й передати запорізьким учасникам АТО.

Я запросив своїх друзів-колег киян — народних артистів України Олега Марцинківського, Олега Дзюбу, харків’ян – мого співавтора поета Віктора Курінного та виконавця моїх пісень Олександра Григор’єва із популярного у 80-ті роки ВІА «Красные маки», запоріжців – Юрія Шкитуна, Армена Ованесяна, Юрія Іваськевича, Юлію Куценко, Ірину Алексанову, ансамблі «Одна родина», «Крапка», «Оксамит» та інших артистів. Усі виступали без оплати, оплачений їм був лише проїзд і харчування.

На концертi були присутнi шанувальники української естради, майже тисяча проданих квитків. Запоріжці кидали гроші в скриньку навіть після концерту. Палац культури «Дніпроспецсталь» безоплатно надав зал в готелi «Шератон» та номери для артистів, кошти перерахували медуніверситет, страхова фірма «Роксолана», КБ «Прогрес», комбінат «Запоріжсталь», Укрпошта. Акцію підтримали міський голова та міськвиконком. Загалом ми зібрали рекордні для подібних концертів 60 тисяч гривень.

Ми зв’язалися з командирами частин, узгодили список потреб. Шукали речі по всій Україні, виходили на виробників, вибирали якісне й недороге, щоб закупити більше, також відпрацювали логістику доставки до Запоріжжя та у військові частини.

Загалом закуплено: утеплені чоботи на поліуретановій підошві – 200 пар, термобілизна – 60 комплектів, рукавиці (спеціальні рукавиці на липучці, які в разі потреби відкривають пальці для стрільби) – 150 пар, термошкарпетки – 260 пар, термоустілки – 100 шт., плащ-намети – 12 шт.,  радіостанції для прикордонників – 10 шт.

Від себе особисто я передав воїнам диски з піснями про рідний Запорізький край, крім того, ми додали ще й малюнки від школярів СШ №88.

11 листопада передали вантаж артилеристам. В Уральських казармах нас зустрічали командир 55-ї артбригади, замполіт і журналісти. Згідно накладній вiдправили речі на склад. Заступник командира з роботи з особовим складом підполковник Ігор Немінський запевнив, що через кілька днів речі будуть передані батареї, яка проводитиме ротацію підрозділу під Донецьком, а листи й малюнки одразу віддадуть на передову, солдати їх почитають, а потім зателефонують дітям і подякують за підтримку.

13 листопада на території частини Нацгвардії №3033 ми передали чергову порцію допомоги виконуючому обов’язки командира полковнику Анатолію Мацюку. Згідно документів речі були передані на військовий склад.

14-го листопада до Запорізького музею історії прикордонних військ прибула забирати речі вантажівка з воїнами-прикордонниками на чолі із заступником начальника Бердянського прикордонного загону з матеріально-технічного забезпечення Євгеном Бабенком. Бердянські прикордонники несуть службу по всьому узбережжю Азовського моря від Бердянська до Чонгара. Голова обласної ради ветеранів прикордонних військ полковник Анатолій Капінус наголосив, що найбільшу допомогу прикордонникам надає підприємство ПАО «Мотор Січ».

Як вважає Анатолій Сердюк, благочинна акція виконала кілька завдань. По-перше, артисти-активісти зібрали гроші й закупили потрібні речі для воїнів, по-друге, викликали шквал патріотичних почуттів у людей, по-третє, показали запоріжцям українських артистів і прорекламували українську естраду.  По-четверте, як говорять самі солдати, подібні акції підтримують їх морально, бо вони відчувають зв’язок із населенням і реальну підтримку: народ і армія – єдині.

На жаль, держава в силу багатьох причин не виконує свої обов’язки, тому простим громадянам доводиться ці функції брати в свої руки. Ми впевнені, що багатьом волонтерам, також і Анатолію Сердюку, ще не раз доведеться проводити благодійні акції.

Вікторія КИРИЛЕНКО

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться