Володимир Путін, готуючись до зустрічі з президентом США Дональдом Трампом, планує представити сфабриковані дані про ситуацію на фронті в Україні. За інформацією керівника Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрія Коваленка, начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов підготував для Путіна спеціальну карту Донецької області.
На цій карті, за словами Коваленка, будуть відмічені шляхи просування диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ), які російська сторона має намір видати за масштабний прорив лінії фронту. Метою такого маніпулятивного кроку є переконання американської сторони, що російська армія здатна здійснити швидкий ривок на Донецькому напрямку та нібито «обвалити» українську оборону.
Реальна ситуація на фронті:
Андрій Коваленко наголосив, що в дійсності російські війська не мають можливості для такого просування. Їхні плани щодо окупації Краматорська, Слов’янська, Покровська та Костянтинівки, які вони планували захопити ще у 2024 році, залишаються нездійсненними.
Крім цього, як зазначає ЦПД, Кремль готує й інші дезінформаційні матеріали:
- “Історичні матеріали”, що нібито доводять, що Україна є “штучною державою”.
- Інформацію про “знищення” виробництва українських далекобійних ракет «Сапсан», якими Україна нібито планувала завдати ударів по великих містах Росії.
Зустріч Дональда Трампа та Володимира Путіна має відбутися 15 серпня на військовій базі Елмендорф-Річардсон на Алясці. Президент України Володимир Зеленський вже відкинув будь-які територіальні поступки Росії, наголосивши на цьому в розмові з Трампом.
Раніше повідомлялося, що Трамп не виключає участі європейських лідерів у переговорах із Зеленським та Путіним.