Книжок багато не буває! Днями в  рамках літературно-мистецького фестивалю «Запорізька книжкова толока» відбулася презентація роману «Череп» письменника і журналіста Олега Шинкаренка, номінанта Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка

Поделиться

Книжок багато не буває! Днями в  рамках літературно-мистецького фестивалю «Запорізька книжкова толока» відбулася презентація  роману «Череп» письменника і журналіста Олега Шинкаренка, номінанта Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка. А поет, прозаїк, та драматург Олесь Барліг презентував збірку квір-драми «Звірі подивляться замість тебе».

Нещодавно в обласній бібліотеці, у центрі мистецтв «АРТ-Простір», ті, хто полюбляє сучасну літературу, змогли познайомитися с новим твором Олега Шинкаренка – автором сатиричної антиутопії – роману «Кагарлик», про який пишуть «The Guardian», «The Economist», і поспілкуватися з автором.

Сатиричні персонажі третього роману Шинкаренка, що цьогоріч вийшов друком у видавництві «Люта справа», – трійця билинних богатирів – подорожують із РФ до України на танку Т-34, розфарбованому під гжель. В дорозі вони потрапляють у казкову реальність, яка пручається всім законам фізики, логіки та здорового глузду…

Бути письменником – складно. Бути успішним письменником – ще складніше. Тому зараз Олег Шинкаренко працює над новою книгою… 

Цікаво, що інший автор – запорожець Олесь Барліг видав свої твори в Тернополі, у видавництві «Крок», причому уперше – за допомогою краудфандингу (благодійність).

В книзі письменник проводить аналогії щодо подій і прототипів, і яскраво вималював дивних персонажів, – депутатів, єдинорогів, журналістів, порно-акторів, відьм, янголів, громадських активістів, що заполонили телевізійний простір та соціальні мережі.

Олесь хвацько піднімає актуальні суспільні проблеми, серед яких вибір і відсутність вибору особистості під тиском суспільних сценаріїв, ксенофобія, вплив медіа на інститут родини, та багато інших.

 Віра ВОЛОДИМИРОВА, фото з архіву Олега ШИНКАРЕНКА

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста