Презентація нової скандальної книги Олени Герасим’юк «Розстрільний календар» відбулася 20 серпня в центрі мистецтв «АРТ-Простір». У збірці подано короткі розповіді про долі людей, які зазнали переслідувань та катувань в радянській Україні. Це унікальний календар репресій проти  української інтелігенції: хроніка, історичні довідки, біографічні дані.

Поделиться

Презентація нової скандальної книги Олени Герасим’юк «Розстрільний календар» відбулася 20 серпня в центрі мистецтв «АРТ-Простір». У збірці подано короткі розповіді про долі людей, які зазнали переслідувань та катувань в радянській Україні. Це унікальний календар репресій проти  української інтелігенції: хроніка, історичні довідки, біографічні дані.

Захід організовано в рамках «Запорізької книжкової толоки-2017» за підтримки Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки. Страшні події нашої історії ХХ століття – арешти, допити, заслання, розстріли відомих політичних діячів, військових, науковців, митців, письменників – викладені журналісткою, письменницею, громадською активісткою Оленою Герасим’юк не у звичній хронологічній послідовності, а прив’язані до традиційного календаря.

У виданні «Розстрільний календар», яке з’явилося після постів в соцмережах, група волонтерів-істориків, філологів, юристів подають прізвища, дати подій,  номери постанов, цифри жертв переслідувань та катувань.

– Ми показали, що у радянської системи не було вихідних, – так автор означила книгу «Розстрільний календар» під час її презентації в Запоріжжі. – Однак ми уникали емоційних моментів, особливо із життя жінок-героїнь на війні або репресованих. Тут не лише зафіксовані дати подій від 20 до 90-х років, але й подані короткі розповіді про долі людей, які зазнали переслідувань та катувань. Саме такою була тоді ціна свободи! Наприклад, є данні про українських письменників і громадських діячів Остапа Вишню, Леонтовича, Стуса…Така форма викладу наочно показує схему роботи радянської репресивної машини та привертає увагу до сторінок історії, які нам потрібно знати і пам’ятати.

Концепція однойменного інтернет-проекту, за словами Олени, полягає в тому, щоб показати спільність тюремної системи у всі часи та епохи.

Авторка проекту переконана, що досить жити  історичними міфами, які продовжують існувати і нині.«Ми маємо проаналізувати, переосмислити, переакцентувати ту історію, яка відбулася з нами і з нашими родичами, – наголошує вона. – Ми мусимо  переосмислення спадок, який залишило нам XX сторіччя. Невже історія нічому не вчить?!»

Валентина ПЕТРАШ, фото Богдани СТЕЛЬМАХ

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться