Комусь відпочинок, а комусь – напружена робота. Лісові пожежі становлять через недбалих туристів велику загрозу для навколишнього середовища, а також для нас з вами. Щороку виникають тисячі вогнищ загоряння на відкритих територіях в Запоріжжі та області.

Поделиться

Комусь відпочинок, а комусь – напружена робота. Лісові пожежі становлять через недбалих туристів велику загрозу для навколишнього середовища, а також для нас з вами. Щороку виникають тисячі вогнищ загоряння на відкритих територіях в Запоріжжі та області.

Днями співробітники Служби порятунку «101»  спільно з представниками Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства провели профілактичний рейд. Чим здивували працівники Крутоярівського лісництва Запорізького району журналістів, яких запросили відвідати захід? Як вони зберігають ліс та чим захищають від вогню?

Виявилося, що вартові-охоронці лісу протягом п’яти років мають змогу виявляти на ранній стадії пожежі завдяки цілодобовому відеоспостереженню на 25-метровій сторожовій башті. Інформація передається в реальному часі на монітори, за якими спостерігають оператори. Таким чином, наприклад,  вдалося оперативно ліквідувати пожежу в селі Канівське, де вигоріло через сильні пориви вітру 0,1 гектар насаджень сосни.

Лісничі відповідають за збереження майже 1200 га лісу, з яких 60% хвойних насаджень. Щоб вогонь не поширювався на випадок загоряння, квартальні межі розподілені на мінералізовані смуги. Також на в’їзді до лісу можна побачити відповідні шлагбауми. Вони застерігають людей від необачного поводження на природі, а у період підвищеної пожежонебезпеки взагалі перекривають в’їзд до лісу. Зараз працівники лісгоспу готуються до чергувань у посиленному режимі.

–У 90% випадків причина лісових пожеж – необережне поводження з вогнем та нехтування правилами пожежної безпеки, – говорить начальник Запорізького лісомисливського господарства Микола Заболотний. – Особливо тривожить, що жителі сіл прибирають суху траву за допомогою вогню, і як наслідок вогонь потрапляє в ліс. Проте на відновлення хвойного лісу після пожежі необхідно близько 80 років. Хочу попрохати людей бути не байдужими та у разі виявлення пожежі повідомляти до Служби порятунку або до представників лісового господарства.

За словами начальника відділу з питань цивільного захисту з надзвичайних ситуацій мобілізаційної та оборонної роботи роботи Біленківської громади Олександра Мазохи, туристи часто залишають непогашені костри, а також трава загорається від недопалків.

– На нашій території знаходяться більше 30 баз відпочинку на березі Дніпра, і кожного року, завдячуючи недбалості відпочиваючих, потерпаємо від лісових пожеж, – розповідає чоловік. – Ми взаємодіємо з лісгоспом, Службою порятунку, державною пожежно-рятувальною частиною №7. Плануємо створити місцеву пожежну команду, щоб забезпечити безпеку громади. В арсеналі є повний набір протипожежного приладдя: лопати з сокирами, необхідна техніка. Про кожного нашого працівника можна сказати багато добрих слів, похвалити за професійність, добросовісність та відповідальність. Люди готові кинути всі свої справи на час виклику, аби врятувати чиєсь життя!

Зазначимо також, що влітку є велика ймовірність зіткнутися з тепловим або сонячним ударом. Як розповів інструктор з навчання населення навикам долікарської допомоги Товариства Червоного Хреста України Іван Здоровець, тепловий удар легко отримати при тривалій фізичній роботі в полі, в задушливих приміщеннях, під час  фізичних тренувань. «Щоб подібних ситуацій уникнути – потрібно носити головні убори, пити прохолодну воду, намагатися не перебувати на відкритому сонці багато часу, вчасно приймати їжу і не вживати алкоголь», – зазначає наш співрозмовник.

За словами начальника сектора зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Запорізькій області підполковника служби цивільного захисту Юлії Баришевої, з початку року в екосистемах області виникло 2102 пожежі на загальній площі 813 га. Наприклад, за добу (3-4 серпня, – авт.) ліквідовано 38 пожеж, 15,2 га. В межах лісового фонду 81 пожежа, 131 га. Також наші рятівники знаходяться у цілодобовій готовності до можливих займань у лісових господарствах Херсонській області.

Зараз на території Запорізької області встановлено п’ятий клас пожежної небезпеки. Лісничі закликають: необхідно обережно ставитися до природи: не випалювати суху траву та не залишати вогонь після себе. Бережімо спільними зусиллями кожен куточок рідної природи.

Віра ВОЛОДИМИРОВА, фото автора

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста