Допомога при народженні дитини є не тільки однією з найважливіших цільових соціальних гарантій, яку надає держава на дітей, але й найпоширенішою за кількістю отримувачів.

Поделиться

Допомога при народженні дитини є не тільки однією з найважливіших цільових соціальних гарантій, яку надає держава на дітей, але й найпоширенішою за кількістю отримувачів.

Її призначення регулюється Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги сім’ям».

Допомога надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини відповідно діючому закону. На дітей, які народились після 30 червня 2014 року, її розмір складає 41280 грн. Виплата здійснюється одноразово в сумі 10320 грн, та з наступного місяця по місяць досягнення дитиною трирічного віку – по 860 грн щомісячно.

Соціальна допомога може бути призначена лише одному з батьків дитини, або опікуну, який постійно проживає з дитиною. Не варто плутати поняття призначення допомоги при народженні дитини з наданням відпустки по догляду за дитиною працюючій особі, яку можуть надавати на підприємстві, тому, хто фактично здійснює догляд за дитиною.

Раніше законодавством передбачалась допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, але з прийняттям закону «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», її виключено з переліку державних допомог.

В зв’язку з цим дуже важливим моментом є те, що допомога виконує також роль доходів людини, які надають можливість зарахувати до страхового стажу період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років. А відповідно для того, щоб цей період був зарахований до страхового стажу, потрібно, щоб допомога при народженні оформлялася саме на ту людину, яка бере або планує брати цю відпустку.

Законодавством передбачено, що для призначення допомоги одному з батьків, з яким постійно проживає дитина встановлена форма подачі заяви до органів соціального захисту населення: копія свідоцтва народження дитини (та взяти до наявності оригінал), паспорт заявника та рішення для встановлення опіки для опікунів, також банківський рахунок для нарахування коштів.

Також однією зі змін стало те, що тепер є можливість подати заяву в електронній формі через веб-сайт Мінсоцполітики. Проте якщо людина немає електронного підпису, їй доведеться звернутися до управління соціального захисту населення за місцем регістрації. Важливим аспектом є також те, що звернутися необхідно не пізніше 12 календарних місяців після народження дитини.

– На сьогодні спрощеною процедурою оформлення допомоги скористувалось 15 заявників, дві сім’ї отримали допомогу вже на другий день після подачі заяви, відповідно до змін, передбачених постановою №722, яка вступила в силу з жовтня. Варто зазначити, що електронну заяву через сайт Міністерства на одноразову допомогу можливо направити до управління лише за місцем реєстрації, а не фактичного перебування заявника, – зазначила начальник відділу прийому громадян Шевченківського УПСЗН Ольга Береговець. 

Основними перевагами оформлення допомоги при народженні дитини он-лайн є можливість скористуватися послугою не виходячи з дому чи офісу, причому цілодобово, в будь-який зручний час, кожного дня: подати заяву. Завдяки такій автоматизації процес розгляду документів значно пришвидшиться.

Альона САГУРА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поделиться
Категорії:Життя міста